زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۲:۲۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کلاغ

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
220 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #1
کلاغ
" کلاغ يا نابغه پرندگان"

کلاغ پرنده اي است معاشرتي که دسته جمعي در دهکده ها زندگي مي نمايد و لانه خود را بر فراز شاخه هاي درختان يا در سوراخ صخره ها بنا مي کند.
وقتي که مشغول ساختن لانه هستند ، اغلب مصالح ساختماني را از هم مي دزدند و زماني که دزد از نظر ناپديد مي شود، کلاغي که خيانت ديده است ، به نوبه خود جبران زيان مي کند . با اين همه روح همکاري و تعاون در کلاغه به منتهي درجه وجود دارد .

نمونه هايي از همکاري آنها
اگر پاي يکي از کلاغ ها در اثر تصادفي بشکند يا آسيب ببيند، کلاغ هاي ديگر به محض اين که صدايش را شنيدند، به طرفش مي آيند، زخمش را تسکين داده و به او کمک مي کنند تا پرواز کند و اگر کلاغي مجروح بر زمين بيفتد، دسته جمعي مي رسند و آنقدر بال و پر مي زنند، تا دوست مجروح خود را به کنار آب برسانند .
اگر کسي براي خارج کردن جوجه ها به لانه کلاغ ها نزديک شود، پدر و مادر آنها با فرياد، کلاغان ديگر را به کمک مي طلبند . در اندک زماني، گروهي کلاغ اجتماع کرده و با حمله به متخاصم او را از ميدان به در مي کنند و گاهي با نوک خود چشم آن شخص را کور کرده يا از حدقه خارج مي سازند.

حيله کلاغ از روباه بيشتر است
کلاغ ، موش را بسيار دوست دارد و براي شکار آن بر پشت بزي که مشغول چريدن ريشه درختان است مي نشينند . حيوان با سم هاي خود خاک را زير و رو مي کند ، در اين موقع موش هاي صحرايي از همه جا بي خبر، از زير خاک سر بيرون مي آورند و کلاغ او را مي ربايد.
گاهي اتفاق مي افتد کلاغ و روباه يکديگر را ملاقات مي کنند ، حال اگر روباه طعمه اي در دهان داشته باشد، اين برخورد بسيار جالب و تماشايي خواهد بود ، چرا که کلاغ با قار قار خود رفقايش را خبر مي کند و بعد دسته جمعي با يک حمله برق آسا بر سر روباه فرود مي آيند و او را نوک باران مي کنند . روباه نيز چاره اي ندارد ، جز اين که طعمه را بگذارد و فرار کند.

کلاغ و تقليد صدا
کلاغ ها استعداد عجيبي در تقليد صداهاي گوناگون دارند و به خوبي قادرند صداي مرغ، سگ و گربه يا آواز خروس را تقليد کنند. گاهي اتفاق مي افتد کلاغي در لانه مرغ مخفي شده، صداي مرغ يا خروس را تقليد مي کند ، منظورش اين است که مرغ را از جوجه هايش دور کند ، تا جوجه را بربايد . اگر با اين حيله موفق نشود در بالا سر مرغ پر مي زند ، يا در اطرافش راه مي رود که مرغ از فرط خشم به کلاغ حمله مي کند . در اين اثنا کلاغ ديگري جوجه را مي ربايد.

قانون مداري کلاغ
عدالت در قلب جماعت کلاغ ها باجدي ترين وضع خود حکمفرماست . وقتي يکي از آنها تخلف ورزد، کلاغ ها شورايي تشکيل مي دهند تا درباره سرنوشت همکارشان تصميمي اتخاذ کنند . اين بحث و شورا، ساعتها طول مي کشد تا اين که حکم صادر شود. در حالي که متهم در فاصله اي آن طرفتر با بي صبري منتظر نتيجه محاکمه است.
وقتي شورا تصميم به برائت کلاغ گرفت، گروه کلاغ ها به پرواز در مي آيند و از نظر ناپديد مي شوند، ولي اگر متهم محکوم شده باشد ، آن وقت به سويش حمله ور مي شوند و با ضربات مهلک نوک خود، چشمان کلاغ بيچاره را از حدقه در مي آوردند و آن قدر اين را ادامه مي دهند تا کلاغ بي جان گردد و نقش بر زمين شود.

هوش کلاغ
کلاغ از حيوانات باهوش و با شعور است و طرز زندگي او از ادراک درستش حکايت مي کند . به موارد زير توجه کنيد:
اگر دو نفر خود را به پرنده کوري نزديک کنند و بعد يکي از آنها محل را ترک کند، اکثر پرندگان تصور خواهند کرد که هر دو نفر دور شده اند و کار و فعاليت خود را دوباره آغاز مي کنند . ولي کلاغ ها به خوبي درک خواهند کد که يک نفر از آن دو باقي مانده است.
کلاغها در موقع پروازهاي دسته جمعي ، يک قراول در جلوي خود حرکت مي دهند . کلاغ پيشتاز قدرت هوش و ذکاوتش به قدري است که مي تواند خطر را به خوبي تميز دهد و امنيت دورترين نقاط مسير حرکت را نيز کاملاً تحت کنترل قرار دهد.
اگر کلاغ تکه نان خشکي به چنگ آورد که نتواند آن را خرد کند، بدون تأمل آن را به منقار گرفته، خود را به نزديکترين جوي آب يا حوض مي رساند و با حوصله فراوان آن را آن قدر در آب نگاه مي دارد، تا کاملاً نرم و قابل خوردن گردد.
براي پوست کردن گردو و يا خوراکيهايي که داراي پوست سفت هستند، آن را به منقار گرفته از ارتفاع بر تخته سنگي رها مي کند تا به تخته سنگ اصابت کرده ، مغزش از درون پوست خارج شود.
کلاغ ها اهل تفريح ، عيش و نشاط اند و براي خود، محافل انس مهيا مي کنند . براي سرگرمي و تفريح گاهي ساير حيوانات را آزار مي دهند . مثلاً به روباه ، خرگوش يا گربه اي که خوابيده ، بي سرو صدا حمله مي کنند و او را به وحشت مي اندازند و خود ابراز شادي و نشاط مي کنند.
با مشاهده کلاغ مرده اي، جنجال و همهمه عجيبي به راه مي اندازند و در مرگ او سوگواري کرده و مرده خود را تشييع مي نمايند.
کلاغ ها قادر به محاسبات رياضي هستند.
در سحرگاهان، اين پرنده سحر خيز، هر که را خفته بيند، با صداي مخصوص خويش، او را بيدار مي نمايد.

کلاغ در قرآن
داستان قابيل و هابيل پسران حضرت آدم (ع ) را شنيده ايد که قابيل به برادرش حسادت مي ورزيد و درنهايت او را کشت.
" پس خداوند کلاغي را برانگيخت ، تا در زمين کاوش کند و به او بنماياند که چگونه جسد برادرش را بپوشاند.( قابيل با خود) گفت: واي بر من که از اين کلاغ ناتوانترم که ( بدانم چگونه) جسد برادرم را ( با خاک) بپوشانم. پس برکرده خود پشيمان شد.[ مائده / 35]

منبع دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #2
RE: کلاغ
یه سری رفته بودیم مشهد ( متاسفانه اهواز کلاغ نداره) نشسته بودیم تو پارک یه دختره یه پلاستیک ساندویچ و میوه گذاشته بودن رو نیمکت جفتش شروع کرد به خوردن
خلاصه یکم خورد و کلاغه اومد نوک زد به کفشش و یه غار کشید دختره ترسید و جیغ زد
ساندویچ افتاد از دستش
کلاغه زود پرید و ساندویچ رو برداشت رفیقشم از بالا اومد سرشو کرد تو پلاستیک
من کف کردم از این همه مکاری و همکاری لامصبا میدونن دخترا ترسون
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۰:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #3
یه سری رفته بودیم مشهد ( متاسفانه اهواز کلاغ نداره) نشسته بودیم تو پارک یه دختره یه پلاستیک ساندویچ و میوه گذاشته بودن رو نیمکت جفتش شروع کرد به خوردن
خلاصه یکم خورد و کلاغه اومد نوک زد به کفشش و یه غار کشید دختره ترسید و جیغ زد
ساندویچ افتاد از دستش
کلاغه زود پرید و ساندویچ رو برداشت رفیقشم از بالا اومد سرشو کرد تو پلاستیک
من کف کردم از این همه مکاری و همکاری لامصبا میدونن دخترا ترسون

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سایت شده جای خاطرات آقایون.
بهتره خاطرات رو تو دفتر خاطرات نوشت نه اینجا.
اینجا جاییه که دوستان میان و میخان چیزی بخونن نظری بدن معلومات کسب بکنن چیزی یاد بگیرن نه وقتشون رو صرف خاطرات کلاغ و ساندویچ و دختر ترسو بکنن.
خواهشا مراعات بکنید و توی سایت به هیچ قشری توهین نکنید.

ضمنا من خیلی اهواز و مردمان خون گرمشو دوست دارم ولی از اینکه اهواز کلاغ نداره من شرمندم :a (17):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۵، ۰۱:۲۱ ق.ظ، توسط phoenix.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۵، ۱۲:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #4
دوست نا عزیز
این خاطره مربوط به موضوعه یه جور مثال واقعی از هوش و زیرکی کلاغه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۵، ۰۹:۳۷ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۵، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amin_dahasi
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #5
- کلاغ مستحق لقب " باهوش ترین پرنده دنیا "

اگر بعد از دیدن این فیلم ها دو تا شاخ رو سر مبارکتون سبز شد تعجب نکنید!

حل پازل هشت مرحله ای:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خم کردن سیم برای بیرون کشیدن غذا:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شکار کرم با استفاده از ابزار:

۱۳۹۳/۰۴/۱۳، ۰۲:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #6
کلاغ یکی از باهوش ترین پرنده هاست که حتی قدرت حل مساله داره مثل فیلمهای بالا و خیلی حیفه که تو کشورهای جهان سوم این پرنده رو شوم و بد یمن میدونن.به نظر من به خاطر رنگ آمیزی و منقار بزرگش نسبت به سایز جمجشه که یکم ترسناکش میکنه و نگاه کردن و دقت به انسانهاست که به خاطر هوش زیادشه و مثل یه کودک به انسان زل میزنه.
یک بار برام اتفاقی افتاد که باعث شد از کلاغها بدم بیاد گفتم تعریف کنم چون برای سهره باز ها زیاد اتفاق میافته.رفتم تو بالکن دیدم پرهای سهرم تو قفس ریخته و یک لکه خون رو میله هاست ولی پرندم نبود با کلی پرسش از سهره بازهای قدیمی گفتند کار کلاغه.
گذشت و با دقت تو رفتار کلاغا دیدم بر عکس کبوتر و گنجشک خیلی محافظه کارند و به ندرت نزدیک بالکن میشن چه برسه به اینکه بیان داخل.
تا اینکه یک روز صبح زود تو بهار دیدم یه دلیجه (یک نوع شاهین کوچک و قهوه ای رنگ که به اشتباه قرقی هم میگن بهش قرقی کمیاب تره) که تو فصل بهار زیاد تو شهر ها دیده میشن آویزونه کنار قفس و پاشو کرده از لایه میله ها تو قفس و میخواد با چنگالا سهره مو بگیره.
خلاصه یکبارم پارسال این داستان واسه قناریام تکرار شد تو بهار تا مطمئن شدم کار کاره دلیجه است نه کلاغ بی گناه که اینقدر براش داستان میسازیم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۲:۲۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #7
سلام
سهره من را زاغ خورد ومن با چشم خودم ديدم.شكار شدن قمري وكبوتر توسط كلاغ را هم ديدم. ولي واقعا پرنده جالبيه.دو تا گربه توي محوطه محل كارم داشتن با هم دعوا ميكردن يكي گربه مشكي يكي هم گربه كرمي رنگ. يك كلاغ هم با سر وصدا داشت از اون گربه مشكي حمايت مي كرد وبه گربه كرمي رنگ حمله مي كرد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۱، ۱۰:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان