زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۷:۰۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پرنده بانی من

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
پرنده بانی من
با سلام امسال تجربه نگهداری چندین سهره رو داشتم که قبلا حتی از نزدیک ندیده بودمشون،بیشترین سهم رو استاد هیوا داشتن که برام چندین نوع سهره فرستادن،نگهداری خوب،تغذیه مناسب و محیط پر نور تقریبا همه رو مست کرد غیر از سهره جفتیای خودم که دوبار لک رفتن،سهره های خوشبخت دوتا سهره زرد،یه سبز،سه تا سینه سرخ،دوتا ماده بروجردی که یکیش زاغ بود و یه نر بروجردی سرخ نشاندار.نگاهشون میکردم خیلی حال میکردم ولی پیش خودم میگفتم اینا مال قفس نیستن و باید آزاد باشند و توی طبیعت تولید مثل کنند اما چون دوستشون داشتم نمیتونستم ازشون دل بکنم،خلاصه یه روز صبح نزدیکای عید گفتم یا الان یا هرگز،چون هوا داشت گرم میشد و پرنده های مهاجر درحال بازگشت به موطن،خالصه بردمشون پشت بام و آزادشون کردم،همه به غیر از سهره سبز درنگ نکردند و رفتن،سهره سبزه یه پرواز موجی کرد و نشست،دوباره پرید و رفت روی بالاخونه و شروع کرد پاییدن اطراف تا خودم کیشش کردم پرید رفت...وقتی بالهاشو باز میکرد خیلی قشنگتر بود،خلاصه همه رفتن و من کمی برا سینه سرخا پشیمان شدم چون بیشتر دوستشون داشتم،از سهره زردا یکیش با ماده سبز جفت شد ولی خبری از تخم نشد در کل اونهم رفت به دامان طبیعت...
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۲/۱۷، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: پرنده بانی من
سلام
جناب شريفي كاش در كوه يا جنگل يا محيطي كه پرنده هم نوع خودشون بودن آزادشون مي كرديد.
من هم تصميم گرفتم جوجه سهره وحشي يا سهره بالغ وحشي نخرم.اگر پول داشتم جوجه متولد قفس مي خرم نداشتم هم ديگر سمت پرنده وحشي نميرم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۲/۱۹، ۰۸:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #3
والا ما که کوه و جنگل نداریم،خانه ام نزدیک دانشگاه شهید چمرانه،آنجا آنقدر بزرگ و پردرخته که حتی طوطی سبز آزاد هم داره و پرنده های مختلفی توش هست و آنجا پرنده مهاجر زیاد دیدم،در هر صورت بطور غریزی از آنجا راه خودشونو پیدا میکنند،ولی هنوز هم دلم پیش سینه سرخاست،عجب صدای دلنشینی داشتند حیف که وحشی بودند
۱۳۹۴/۰۲/۲۵، ۰۵:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 96
25 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #4
واقعا اگر همه مثل شما فکر کنند دیگر نیازی به اسارت گرفتن این پرنده گان زیبا نیست و همه انها را در پارکها حیاط خانه ها و در محیط اطراف امان خواهیم دید و از شنیدن صدای زیبای انها لذت خواهیم برد به امید ان روز با تشکر از شما جناب شریفی و قدر دانی از این حرکت زیبای شما امیدوارم پرنده گانی که ازاد کردید هرگز گرفتار قفس نشوند
۱۳۹۴/۰۲/۲۵، ۱۰:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #5
سلام
آقای شریفی کار انسانی و خداپسندانه ای کردی . ان شاالله خدا بهتر از همه اینا رو در دوسرا به شما عنایت کنه .
خوش و سلامت باشین .  

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۸/۱۸، ۰۸:۴۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۸/۰۸، ۱۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #6
دیروز یه جوجه سهره خاکی و یه بروجردی خریدم و پروندمشون،موقعی که آزادشون کردم چه چهی که زدن خیلی برام جالب بود دقیق مثل جیغ و داد بچه ها موقع بازی بود،در کل خوشبحالشون شد، از دوستان درخواست دارم برا تجارت پرنده صید نکنند،نهایت یکی دوتا برا دلخوشی،آنهم بخوبی نگهداری کنید،چون پرنده ها دارن منقرض میشن
موفق باشید
۱۳۹۴/۰۸/۱۶، ۰۶:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #7
جمعه ۱۵آبان یه روز تلخ تو جمعه بازار خلیج تهران بود.
یک دنیا سهره اورده بودن.اونقدر سهره زیاد بود که اگه نصفش رو جمع میکردی میبردی یه منطقه ای که سهره نداره ازاد میکردی اون منطقه پر میشد از سهره.
نر و ماده رو اورده بودن.جالبیش اینکه هر چیزی تو طور افتاده بود رو هم اورده بودن مثلا قاطی سهره ها سینه سرخ سر سیاه هم معدودی بود.
گلبسر هم که خیلی زیاااد جوجه و بالغ.نمیدونم با این شرایط و انقد سهره در یک هفته اونم فقط تو بازار تهران تا کی میتونیم از سهره لذت ببریم.
کاش بشه یجوری جلوی این کار رو گرفت حداقل ماده هارو نیارن
۱۳۹۴/۰۸/۱۶، ۰۷:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #8
سلام
تا بوده همین بوده و تا هست همین هست که آدمی زاد کارش همینه و به جز ویرانی و نابودی طبیعت خیری برای طبیعت نداره . دوتا اراذل و اوباش میرن تو جنگلهای بلوط که یه کوفتی بکشن و کبریت میندازن به جنگلهای بلوط و بیشتر از صد هکتار جنگل ثروت ملی دود میشه میره هوا ........... بی خود نیست خدا تو قرآن میگه << قتل الانسان ما اکفره - مرگ بر این انسان چقدر ناسپاس است >> .
۱۳۹۴/۰۸/۱۶، ۰۸:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #9
آقا مهدی من یککی از اقوام درجه یکم لندن انگلیس زندگی میکنه و وقتی خواهرم رفته بود اونجا برای یه مدتی میگفت سنجاب ها راحت میان از دست ادم ها غذا میگرن پرنده ها میان رو نیمکتی که ننشستی بغلت دون میخورن اصلا ترسی از ادم ندارن منتها تو ایران گنجشک و گربه تا آدم میبینن فرار میکنن و این به خود ما بر میگرده یه گوشه ای از دنیا انسان نمیگم محبت میکنه به حیوونا میگم کاری بهشون نداره اما ما اینجا...
خدا آخر عاقبتمون رو بخیر کنه
۱۳۹۴/۰۸/۱۶، ۰۸:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #10
حیوانات از انسانهای خطرناک دوری میکنن و انگار بطور ذاتی انسان شناس هستند،برای مثال توی محل کارم کلی کبوتر،فاخته یا همان یاکریم وحشی و گنجشک هست ولی اصلا به هیچ عنوان از انسان ترس ندارند،میرن از بارانداز بندر گندم و ذرت میخورند و تو گوشه و کنار شرکت لانه سازی میکنن و جوجه میارند،همین کبوترا و یاکریما اگر چند کیلومتر آنورتر تو شهر باشند فوق العاده از انسان میترسند....متاسفانه تو ایران بدلیل عدم نظارت مناسب محیط زیست صیادها کلی پرنده بومی و مهاجر صید میکنند و بدون هیچ ترسی میارن بازار و میفروشند،اشکال نداره آدم یکی دوتا پرنده بگیره و نگه داره ولی نه اینکه بره یه نسل رو صید کنه و بفروشه که عمدتا هم بعد از فروش میمیرند،زمستونا یادمه اطراف اهواز پر سهره میشد جوریکه وقتی میرفتیم صحرا تا فاصله یک متریمون میامدن روی بوته ها دون تیغ میخورند و اصلا ترسی نداشتند،چندین ساله حتی یکدونه سهره بروجردی ندیدم بیاد اینجا....
۱۳۹۴/۰۸/۲۲، ۰۸:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، محمدمهدی ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان