زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۱:۳۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نی زیر پای سهره

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
نی زیر پای سهره
با سلام خدمت دوستان عزیز یه موضوع خیلی مهم برای سهره نی زیر پای اون هست که کم تر کسی بهش توجه میکنه که سایز اون یعنی گردیش چقدر باشه اگه بیش از حد کلفت باشه انگشتان سهره معیوب میشه وباعث درد پا وضعف در تولید مثل میشه واگر هم از حد استاندار نازک تر باشه مشکلاتی مثل زخم کفه پا وبد شکل ایستادن پرنده در هر دو مورد از استیل افتادن پرنده میشه اگه دقت کرده باشید بعضی از سهره ها روی چوبشون میخوابن خودشون رو به سمت بالا نمیکشن مطمئنان بد ایستادن پرنده روی چوب مشکلات اسکلتی هم براش پیش میاد وبعدش بیماری. قطر پای سهره از قناری کم تر هست ونی قناری برای سهره مناسب نیست وقتی سهره روی چوب می ایسته باید کامل مچ اون وانگشتان دور چوب چفت بشه بدونه اینکه به انگشتان بد حالت بده و تو هم بره یک دلیل اینکه ناخن ها کج میشه یا بیش از حد بلند میشه چوب زیر پای اون هست در بعضی موارد دیده شده که از چوب های چهار گوش قناری استفاده میشه از دوستان میخوام پاسخ بدن برای سهره شون از چه نوع نی زیر پا استفاده میکنن وچه جنسی داره و قطر اون به چه شکل هست تا قطر استاندار اون گفته بشه وهمه از این به بعد از این سایز استفاده کنن تا پرنده راحت تر ادامه ی حیاط بده در اسارت وزیبا تر بچشم بیاد واز بیماری این چنینی جلوگیری بشه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۴۱ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #21
RE: نی زیر پای سهره
(۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۱۱:۲۶ ق.ظ)aligoldfinch1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بهترین چوب برا نی سهره چوب درخت ونو هست تو خیابون هم زیاده خیلی چوب محکمی داره تو اراک درختش خیلی زیاده
بهترین قطر نی برا سهره به اندازه قطر مداد هستش

من تو قفس سهره از چوب درختان خشک استفاده میکنم ی کم باید زبز هم باشه (ب صورت طبیعییه خودش)ک پرنده نوکش رو باش بهتر تمیز کنه
این کار جواب داد و صاف بودن نوک و همچنین ناخنای پاش تاثیر داشته
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، theanimal ، hidrane
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #22
سلام به همه دوستان دوست عزیز به نکته بسیار خوبی اشاره کردیاور کنید همه چیز پیرامون سهره مهمه کوچکترین چیز ممکنه باعث افت سهره بشه من پسشنهاد می کنم زیر پای سهره از درخت بید استفاده کنید سعی کنید هرماه برایش عوض کنید در ضمن حالت طبیعی داشته باشه بهتره
۱۳۹۲/۰۴/۰۶، ۱۲:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mehdiney navaz
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #23
با سلام میتونم بپرسم چرا چوب درخت بید وچرا هر ماه باید تغییرش داد ممنون میشه توضیح بدید ؟؟
۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #24
سلام .
من در قفس سهرم از نی زیر پای قناری استفاده می کنم و سهره اکثر اوقات روی کفی قفس نشسته و حتی زمان اواز خواندن
و شب ها برای خواب بیماری هم ندیدم مثل اینکه علاقه داره به نظر شما مشکل چیست ؟ لطفا من رو راهنمایی کنید ممنون .
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۱۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #25
به نظر من نباید سهره دائم کف قفس بشینه .. حتما پاهاش رو دقیق بررسی کنید حتی اگر سالم بود نی رو با سایز مناسب تعویض کنید و عادتش بدهید روی نی بشینه چرا که با کف قفس ماندن به مرور کف پا با فضله آلوده شده و باعث از بین رفتن لایه محافظ ، ورم و زخم در آینده خواهد شد ، بسیاری از بیماریهای عفونی و باکتریهای مضر هم از همین طریق پا وارد بدن و خون پرنده میشوند .
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۳:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمد جلالی ، 10reza10
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 22
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #26
RE: تاپيك جامع پاي سهره
سلام خدمت همه ی دوستان
یه سوال در مورد نی یا چوب زیر پای سهره داشتم،اگر نی مخصوص قناری رو زیر پای سهره بزاری مشکل پیش میاد؟
بعضیا میگن اصلا سهره نی لازم نداره حالاموندم که باید گذاشت یانه؟
اگر که آره چه سایزی و قطر چقدر باشه؟

۱۳۹۳/۰۳/۲۷، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #27
RE: تاپيك جامع پاي سهره
سلام
دو نوع ميله وجود داره : چوبي ، پلاستيكي
چوبي بهتره ولي اگر نباشه از پلاستيكي هم ميشه استفاده كرد.مي تونيد از چوب درخت هم خودتون يك ميله بسازيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۲۷، ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 10
209 سپاس گرفته‌شده در 75 ارسال
ارسال: #28
سلام به همه علاقمندان
من نی زیر پای سهره را با سوهان طوری می تراشم که در طول یک نی 15 سانتی متری قطرهای متفاوت داشته باشد تا پرنده در طول روز انگشتانش در قسمت های مختلف نی قطرهای متفاوت را تجربه کند مانند اون چیزی که در طبیعت هست و خودش هر قسمت نی که دوست داشت بیشتر میشینه . به همه دوستان هم پیشنهاد میکنم انتخاب را بر عهده پرندشون بزارن . تا حالا که از این روش راضی بودم . 

۱۳۹۳/۰۳/۲۸، ۰۸:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، مهدي عرفان ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #29
این امری اجباری برای سهره است که نی زیرپایش از چوب باشد.

۱۳۹۳/۰۴/۰۹، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #30
سلام
نی پرنده تو قفس حتما باید یکنواخت و پر پا باشه و الا در درازمدت مشکلات و مریضی بوجود میاره .
برای نظافت هم هر ده روز یا پانزده روز یک بار با آب جوش و صابون مایع یا ریکا شستشو داده بشه . البته اگه پرنده وحشی باشه چوبش زودتر کثیف میشه و قاعدتا باید زودتر شستشو بشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۸/۰۵، ۰۲:۴۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۱۲:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان