زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۷، ۰۱:۵۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نور دهی گلاستر۰

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 7
20 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #1
نور دهی گلاستر۰
در فصل جفتگیری گلاستر به علت طولانی بودن شبها ، بهترین ساعت نوردهی روشن کردن لامپ از ساعت ۶ صبح و خاموشی سالن در ساعت ۶ میباشد
۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MR.rezvani ، vahid babayi
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
20 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #11
RE: نور دهی گلاستر۰
البته اقای نیکزاد مثل همیشه درست فرمودند . منظور من فقط در دوران جفتگیری بود ، وقتی که دو قناریو میخایم تازه با هم جفت کنیم. ! نوردهی قناری توی هر مرحله از جفتگیری، تغذیه جوجه ها و دوره تو لک متفاوته
۱۳۹۳/۱۲/۱۰، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #12
RE: نور دهی گلاستر۰
سلام دوستان

در خصوص نور دهی و حسته شدن قناری بر اثر طولانی شدن روزها تا حدی موافقم ولی در خصوص زمان نور دهی مطلبی رو  اضافه کنم. طول روشنایی روز در طولانی ترین ایام روز در سال در 31 خرداد از ساعت 5.20 الی 20.30 میباشد که زمانی بالغ 16 ساعت رو نشون میده  که پرندگان به صورت طبیعی در این زمان زاد و لد میکننو خسته هم نمیشن  فکر میکنم زمان 12الی 14 ساعت جناب نیکزاد کم باشه. اما در مورد خسته شدن مشاهده میشه که طول روز در بهار و زمان شروع تکثیر پرندگان از  14 ساعت شروع و به 16 ساعت در روز میرسه و به تدریج تا زمانی 14 ساعت است ادامه داره لذا چیزی که باعث خسته شدن  و فرسوده شدن قناریها میشه طولانی بودن طول روزشون نیست طولانی  کردن فصل تکثیر قناریها به خاطر طمع  یا بی تجربگی ما است. برای فصل تکثیر  حداکثر زمان پنج ماهه باید در نظر گرفت طولانی تر شدن فصل جفتگیری قناری رو فرسوده میکنه (تاکید میکنم حداکثر  پنج ماه

در مورد نور دهی گلاستر هم فکر نمیکنم با سایر قناریها تفاوت خاصی داشته باشه  تفاوت عمده نگهداری گلاستر در  دما محیط و نوع تغذیه است
۱۳۹۳/۱۲/۱۳، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، saeednikzad ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان