زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۵، ۰۸:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 33 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 5
8 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #321
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
سلام و عرض ادب
دوستان من دوتا قناری دارم , نرم از صبح ی سره قرص میخونه تا شب ی رقص پای ریزم رو تیرک داره ,با صدای ماده هم واکنش نشون میده و بال بال میزنه,
ماده هم با صدای نر بال بال میزنه و میرقصه, زیرشم نگاه کردم ب نظرم آماده س و بزرگ شده.
خب ی چیزی هس اینکه فک کنم ماده سینه ش کاردی شده نگاش کردم ب نظرم اینطوری بود , حالا ب نظرتون چکار کنم ?
بندازم پیش هم?
یا ن?
۱۳۹۳/۰۹/۱۹، ۰۸:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #322
سلام
اول بايد ماده درمان بشه بعد جفت كنيد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۹/۱۹، ۰۸:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsennas ، jorahim ، jorahim
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 47
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #323
با سلام. سوالی از حضورتون دارم.من با توجه به نشانه هایی که در مورد امادگی قناری اینجا خوندم به این نتیجه رسیدم که قناریام آماده هستند و جفتشون زدم((.مادم یازده ماهه است.پسش نسبت به اون یکی ماده ام که کار کرده است بالا تره.به شدت بال بال میزد روزنامه کف قفس رو میکند و نخهای دور پارچه کاور رو به سمت داخل قفس کشیده و ریش کرده بود.سوتهای خیلی بلندی میکشید که گاهی از صدای نر هم بلند تر بود.ووقتی نر میخوند با ماده ای که کنارش بود جنگ میکرد..نر هم که دیگه تمام علایم رو داشت .پس بالا اومده .رقص موقع خوندنو...))الان چند روزه با همند.ماده دیگه سوت نمیکشه ولی تحرکش خوبه.روز اول نر چند بار اقدام به جفتگیری کرد ولی ماده اجازه نداد.. روز بعد نر به ماده خیلی دون میداد.الان نر دیگه دون نمیده یعنی ماده نمیخاد و انگار با هم کاری ندارند.ماده کار جدیدی میکنه پنبه هایی که براشون گذاشتم میبره تو دانخوری به صورت گلوله درمیاره بعد تو آبخوری میندازه خیس که شدن میندازه کف قفس و مدام باهاشون بازی میکنه.با کاغذ هم همین کار رو میکنه.بعضی اوقات برای کندن یک تکه کاغذ انقدر به خودش فشار میاره که قفس تکون میخوه.لونه هم گذاشتم ماده یا توش نشسته یا روش. وگاهی با پنبه دونه ها بازی میکنه.حتی چند تکه کاغذ انداخته توش .نرم این مدت نمیخوند .اما الان با گذاشتن صدای قناری شدیدا میخونه و به دیواره های قفس میچسبه.با این اوصاف1- اینا الان جفت شدن؟2-این کار نر نشونه چیه ؟دنبال جفت میگرده؟ممنون میشم راهنمایی کنید.من کل صفحات رو چند بار خوندم تا مزاحمت ایجاد نکنم.ولی در این باره چیزی دستگیرم نشد...ممنون میشم راهنمایی کنید.
۱۳۹۳/۱۰/۱۱، ۰۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #324
با نشونه هایی که فرمودید قناری های شما آماده بودند اما نمیدونم قبل از کنار هم انداختنشون قفس هاشون رو بهم چسبوندید چندروز تا باهم اشنا بشن یا نه؟
اگه اینکار رو میکردید زود جفت میشدند اما همین الان هم شما بهشون وقت بدید جفت میشن.نگران نباشید و به تغذیشون برسید
۱۳۹۳/۱۰/۱۱، ۰۳:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: توییتی ، محمدمهدی ، jorahim
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 2
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #325
باسلام، هیچکدام از علائمی که نوشتید نشان جفت نشدن نیست. ولی ننوشته بودید که چال رو کی گذاشتین؟ اگر چال را زود بذارید ماده با پنبه ها بازی میکنه، باید حداقل 5 تا 7 روز از زمان جفت انداختن بگذره تا چال بذارین. (یعنی زمانی که موقع تخمگذاری نزدیک میشه) . درضمن اگر جفت نشده باشن بیشتر باهم دعوا میکنند، اینکه نر دنبال ماده میفته طبیعیه. نکته دیگه اینکه بهتره نر را شب چند دقیقه قبل از تاریکی به قفس ماده هدایت کنید، چون قناریها بیشتر، صبح کمی بعد از طلوع آفتاب جفت گیری میکنند. 
۱۳۹۳/۱۰/۱۱، ۰۷:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: توییتی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #326
سلام
دوستان گرامي جفت گيري نشانه جفت شدن هست.وقتي كه جفت گيري كردن يعني جفت شدن.به مرور زمان وبا تخم گذاشتن ماده با هم بهتر ميشن. در مورد لانه نبايد زود مي گذاشتيد.الان هم دست بهشون نزنيد بذاريد كارشون را انجام بدن چون شما تجربه اين كار را نداريد بهتره روز 5 تا 7 دقت كنيد اگر ماده لانه را گود كرد مي خواد تخم بذاره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۱۳، ۰۹:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: توییتی ، هیوا ، jorahim
*
کاربر انجمن

dd
سپاس‌ها: 19
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #327
سلام من دوتا قناری هشت ماهه دارم چند وقت پیش داشتن سرمسی میکردن ولی الان نرمه پر میریزن! چشونه :pokerface:
۱۳۹۳/۱۰/۱۴، ۰۵:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #328
سلام 
دوست عزیز به عنوان تاپیک توجه کنید پست شما تا 24 ساعت دیگه انتقال داده میشه 
تغذیشون چی هست ؟
دما رو چند هست ؟
بیماری دارن؟
شما تمام شرایطو باید بفرمایید تا دوستان بتونند راهنمایی کنن
احتمال این هست که یه تغییر در دما تغذیه ویا شایدم بیماری هست که تولک بی موقه شدن 
موفق باشید 
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۱۰/۱۴، ۰۸:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، jorahim
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 47
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #329
سلام دوستان گرامی.پیرو ارسال 323...البته نمیدونم جای ارسالم درست هست یا نه.قناریای من جفت خوردند . هر دو سال اول جفت خوردنشونه. یکی دو بار جفت گیریشون رو دیدم. مشکلم اینجاست که : 1_حس میکنم با هم خوب نیستند...چون الان که ماده رو تخم هست نر بهش محل نمیزاره و غذا بهش نمیده و بیشتر کف قفس یا روی میله آروم نشسته.از مست بودنش اطمینان دارم.ماده هم توی لونه جیکهای خیلی ضعیفی میکنه و برای دون خوردن بلند میشه و گاهی تا ده دقیقه طول میکشه و خوب این طوری تخم سرد میشه.البته من تخم ها رو برداشتم و مصنوعی گذاشتم چون امروز روز دوم تخم گذاریشه.مشکل دوم 2_با توجه به اینکه من جفت گیریشون رو هفته گذشته دیدم و این ماده هر روز تخم میگذاره آیا این چند روزی که جفت نمیشن تخمها نطفه دارند؟رنگ تخمها توسی با خالهای زیاد قرمز و قهوه ایه واندازشون هم نسبت به جسه قناریم بزرگه.امیدوارم سوال تکراری نپرسیده باشم..با تشکر
۱۳۹۳/۱۰/۲۳، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #330
باسلام...بعضی نرها خانواده دوست ترن اصطلاحا و میرن کنار ماده میخوابن و بهش غذا میدن بعضی نرها هم اصلا محل ماده نمیدن مثل همین نمونه که از اخلاقیات قناری هستش.اما اون جیک هایی مه ماده میزنه نرروصدا میزنه احتمالا.اگه جفت گیری رودیدید انشالا که مشکلی نیست و همه تخم ها نطفه دارند و اینکه تخم بزرگ کرده خوبه و نشون میده تخم ها از کیفیت خوبی برخوردارند .ایشالا جوجه های خوبی میگیرید.
۱۳۹۳/۱۰/۲۳، ۰۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، توییتی ، jorahim

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 290,588 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان