زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۳۰، ۰۴:۲۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #131
RE: جدا کردن یا انتظار؟
اين كه كه چقدر احتمال داره كاكلي بشن من نمي دانم ولي كاكلي هم بينشان در مياد اگر وقتتان را براي رنگ بهتري بگذاريد نتيجه هم شيرين تر هست
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #132
باسلام

دوست من ، حالا که شما جفتشون کردی دیگه بحث رنگ منتفیه باید صبر کنی ببینی چی میشه . در این اثنا بهترین کاری که
شما میتونی انجام بدی تقویتشونه و بعد هم یه مقدار وقت بذاری برای مرور و مطالعه تاپیک های دوستان که هم تجاربتون زیاد
تر بشه و هم وقت براحتی بگذره . انشالله جوجه های خوبی بگیرین .

موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeed.green
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 11
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #133
(۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۴:۵۱ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

دوست من ، حالا که شما جفتشون کردی دیگه بحث رنگ منتفیه باید صبر کنی ببینی چی میشه . در این اثنا بهترین کاری که
شما میتونی انجام بدی تقویتشونه و بعد هم یه مقدار وقت بذاری برای مرور و مطالعه تاپیک های دوستان که هم تجاربتون زیاد

موفق باشین .

خیلی ممنون از پاسختون .البته از نظر خودم و چند تا از دوستان رنگاشون زیاد بد نیست چون دم نر سفیده از چند تا باتجربه هم که پرسیدم گفتن رنگ جوجه ها بد نمیشه...البته نظر اساتید اینجا معنبر تره!!! ولی من هنوز مطمین نیستم جفت شده باشن چون با اینکه جفتگیری شون رو دیدم ولی بیشتر وقتا به هم بی اعتنا هستن هر کدومشون یه طرف قفس میشنن(البته همیشه اینطوری نیست)! لونه سازی رو هم که هنوز شروع نکردن با این اوصاف به نظر شما میتونم ازشون جوجه بگیرم؟؟؟
راستی واسه تقویت هم بهشون تخم مرغ و هویج میدم کافیه؟؟ اگه میشه واسه تقویتشون راهنمایی کنید...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۵:۱۶ ب.ظ، توسط saeed.green.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۵:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #134
(۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۵:۱۴ ب.ظ)saeed.green نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۴:۵۱ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

موفق باشین .

باسلام مجدد
دوست من درسته که تخم مرغ مقویه ولی در حالت اصراف میتونه مضر هم باشه . در هفته 2 یا 3 بار بمقدار یک شصتی
براشون کافیه . برای تقویت از مولتی ویتامین های مخصوص پرندگان میتونی استفاده کنی . از محلول استیمول از شرکت
کیمیا فارم که محتوی بسیاری از مواد لازم در این مواقع هست هم میتونی براشون مصرف کنی .

موفق باشی .

خیلی ممنون از پاسختون .البته از نظر خودم و چند تا از دوستان رنگاشون زیاد بد نیست چون دم نر سفیده از چند تا باتجربه هم که پرسیدم گفتن رنگ جوجه ها بد نمیشه...البته نظر اساتید اینجا معنبر تره!!! ولی من هنوز مطمین نیستم جفت شده باشن چون با اینکه جفتگیری شون رو دیدم ولی بیشتر وقتا به هم بی اعتنا هستن هر کدومشون یه طرف قفس میشنن(البته همیشه اینطوری نیست)! لونه سازی رو هم که هنوز شروع نکردن با این اوصاف به نظر شما میتونم ازشون جوجه بگیرم؟؟؟
راستی واسه تقویت هم بهشون تخم مرغ و هویج میدم کافیه؟؟ اگه میشه واسه تقویتشون راهنمایی کنید...
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #135
[/quote]
سلام براي تقويتشون توي تاپيك هاي مرتبط جستجوكنيد مفصل توضيح داده اند.ساير سوالاتتان هم همين طور.فقط در مورد رنگشون وقتي خواستي جوجه هاشون را بفروشي مي فهمي من چه بهت گفتم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۷:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #136
با سلام دوستان خوبم قناریهام جفت گیری کردند و 4 تخم حاصل آن شد که یکیشون از بقیه خیلی کوچکتر و گرده شاید ماده باشه بدبختی آنجا است که دیروز صبح برای گذاشتن غذای تخم مرغی همراه با مکمل چکاوک متوجه شدم یکی از تخمها خورده شده و پوسته اش کف قفسه البته 3 روزپیش که تخم مرغ روبا یه قاشق چایخوری مکمل چکاوک مخلوط کردم و دیدم اصلا" لب نزدن مقدارشو نصف کردم بازهم جواب نداد . نمی دونم وقتی ماده روی تخم هست آیا نر به اون غذا میده یا نه باید خودش بره بخوره اگه دوستان لطف کنن راهنمایی بفرمایند متشکر میشوم
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۸:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #137
سلام
بله دوست عزیز,هنگامیکه ماده روی تخم خوابیده توسط نر تغذیه میشه و ماده فقط برای دفع فضله و خوردن آب از روی تخمها بلند میشه...
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۹:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #138
(۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۷:۴۷ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام براي تقويتشون توي تاپيك هاي مرتبط جستجوكنيد مفصل توضيح داده اند.ساير سوالاتتان هم همين طور.فقط در مورد رنگشون وقتي خواستي جوجه هاشون را بفروشي مي فهمي من چه بهت گفتم.
[/quote]

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون . واسه رنگ که دیگه کار از کار گذشته و نمیشه کاری کرد ! ایشالا دفعه بعد با مشورت جفت میزنم! فقط من الان نگران اینم که جفت نشده باشن! آخه الان 6 روزه جفتشون کردم ولی هنوز خبری از لونه سازی نیست البته همونطور که قبلا گفتم به هم دون میدن و چند بار جفتگیریشون رو دیدم اما..... به نظر شما امکان داره جفت نشده باشن؟؟ در ضمن اینکه نر وقتی جفت هستن هم بخونه عادیه؟؟
ببخشید زیاد سوال پرسدم...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۱۲:۴۹ ب.ظ، توسط saeed.green.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #139
با سلام خدمت همه اساتید. قناری هام بالاخره لونه سازی رو شروع کردن و تقریبا لونشون کامل شده! ولی فناری ماده یکی-دو روزه که یه کم کسل شده! بیشتر وقتا یا تو لونه خوابیده یا یه جا میشینه . خیلی کم تحرک شده.... طبیعیه یا مشکل داره؟؟ مریض که نشده؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۱:۴۶ ب.ظ، توسط saeed.green.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #140
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۱:۴۴ ب.ظ)saeed.green نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه اساتید. قناری هام بالاخره لونه سازی رو شروع کردن و تقریبا لونشون کامل شده! ولی فناری ماده یکی-دو روزه که یه کم کسل شده! بیشتر وقتا یا تو لونه خوابیده یا یه جا میشینه . خیلی کم تحرک شده.... طبیعیه یا مشکل داره؟؟ مریض که نشده؟؟

باسلام
دوست من ماده ها معمولا قبل از تمگذاری کمی سنگین میشن و از حرکاتشون کاسته میشه . شما نباید با سرکشیهای مکرر
باعث ایجاد استرس پرنده بشین . سعی کنید اونو بحال خودش بذارید چون امروز فردا تخم خواهد گذاشت .
موفق باشین
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 290,951 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان