زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۹، ۰۵:۵۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل کبد سهره

**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #1
مشکل کبد سهره
درود به همه دوستان
یک ماهی هست یکی از سهره های من مشکل کبدی پیدا کرده از عرق کاسنی و تخم کاسنی و دونهای خنکی مثل مرمرشک و کاهو هم استفاده کردم مشکل رفع نشد دنبال دون گل خار مریم رفتم همه دونها قدیمی بودن بعضیهاشون هم دون خارهای دیگه بودن یک هفته پیش خیلی ضعیف شد رو به سینه تیغ شدن رفت یه ورم روده خفیفی هم اضافه شد همزمان از داروی استاد هیوا استفاده کردم تا به طور اتفاقی در یه مغازه روی یه قرص شکل گل خارمریم دیدم اسم قرص لیورگل بود ازش دلیل مصرف رو پرسیدم علت مصرف مشکل کبد بود سریع از داروخونه انسانی تهیه کردم ولی نه نحوه مصرف رو میدونستم نه دوز مصرفی فقط با اطلاعات داخل جعبه قرص فرض رو بر این گذاشتم که کاملا گیاهی هست هم توی اب حل کردم هم با مخلوط بادام رنده شده توی اب که کامل حل نمیشد یعنی از بس ته نشین میشه معلوم نیست حل بشه الان حدود 5 روزه دارم استفاده میکنم خداروشکر یه کم اوضاع بهتره
حال سوال
کسی تا الان استفاده کرده ؟
۱۳۹۵/۰۵/۲۶، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #31
RE: مشکل کبد سهره
سلام جناب قلی زاده . قیمتش 80 تومن هست . یک لیترش .
حاوی لیزین و متیونین هست ... لیزین سبب جذب کلسیم و افزایش وزن میشه وبرای پرنده های پوک خیلی مفیده . حاوی میتونین هست که سبب افزایش گوشت سینه میشه ... و برای پرنده ای که سینه پر نمیکنه و سینه ش تیغ هست مفید و ضروریه . همچنین حاوی کولین و سوربیتول هست که موجب سم زدایی و عملکرد درست کبد و کلیه ها می باشد . و حاوی منیزیم که موجب استحکام استخوان و جذب بهتر ویتامین های گروه B می باشد . و حاوی عصاره های گیاهی که در عملکرد بهتر کبد و کلیه و گوارش موثر هستن.
اکتالیور هم مشابه همینه ولی برای کبد و مشکلات کبدیه سهره و قناری و پرنده های کوچک به خوبی نئومریول نیست . چون سدیم کلراید(نمک) داره و این فاکتور خودش برای کبد پرنده های کوچک مثل انواع فنچ و قناری زیان آور هست بویژه در شرائطی که مشکل کبدی داشته باشن ولی نئومریول آنالیزش به گونه ای هست که برای قناری و سهره عالیه .(اینو یکی از دوستان که دکتر قناری و سالن دار هستن فرمودن) . نئومریول برای پرنده باز حرفه ای از هر مکملی واجبتره . کاتالوگش توی نت هست مطالعه کنید موارد مصرفش رو حتما حرف بنده رو تایید خواهید کرد . 
تخم کاهو و کاسنی برای پرنده ای که مشکل کبدی داره خیلی مفیده . و باید حتما در اختیارش باشه ، ولی مصرف زیادش هم ممکنه باعث بشه پرنده بالا نیاد چون سبب سرد مزاجی و پس رفتن قوای جنسی میشه (البته مصرف زیادش) . ولی خوب در هر صورت منم فرمایش آقا محمدمهدی رو تایید میکنم که برای مشکلات کبدی واقعا خوبه و جواب میده .
نکته بعدی که قابل ذکر هست ... تخم کاهو و کاسنی فقط التهاب رو برطرف میکنن و با این روش پرنده به طور کامل درمان نمیشه(در موارد حاد) ، در واقع مثل آتش زیر خاکستر هست و ممکنه دوباره عود کنه ولی با داروی مناسب درمان کامل حاصل میشه ... البته به شرطی که رژیم غذایی پرنده رو اصلاح کنیم . در حقیقت باید گفت برای درمان کامل مشکلات کبدی (بویژه در موارد حاد) رعایت موارد زیر الزامیه:
1ـ اصلاح تغذیه پرنده : تا وقتی تغذیه پرنده اشتباه باشه هرچی هم دارو داده بشه بی فایده است  
2ـ استفاده از داروی مناسب: نئومریول و آویکول از همه بهتر هستن
3ـ صبر و زمان: التهاب کبدی با عرق کاسنی و یا دون خنک مناسب مثل مخلوط کاهو و کاسنی به راحتی رفع میشه ولی برای درمان کامل و بازسازی بافتهای آسیبدیده کبد (علاوه بر داروی مناسب) زمان و صبر لازمه. درمان قطعی و کامل و بدون بازگشت شاید چند ماه طول بکشه... و در تمام این مدت باید از هرآنچه کبد و کلیه پرنده رو درگیر و تحریک میکنه پرهیز کرد( مثل تخم مرغ و مکمل و آنتی بیوتیک یا دونهای نامناسب... ) و الا ممکنه آتش زیر خاکستر دومرتبه فعال بشه و بیماری پرنده عود کنه     
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۸/۱۲، ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۸/۰۳، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #32
با سلام و درود
دلتالیور هم حاوی سدیم کلراید هست مشابه اکتالیور ... البته ایشون فرمودن ضرر نمک برای کلیه های پرنده بیشتر هست و برای درمان پرنده ای که کبدش سیاه و کبود شده گفتن کبدشوی که حاوی نمک هست بهتره اصلا داداه نشه .  غیر از اینا کیمیامریل هم هست دقیقا فرمولش مشابه نئومریول ولی نمیدونم توی بازار هست یا نه .... کیمیا هپاتیشو هم هست که حاوی کولین و سوربیتول و عصاره آرتیشو و ال کارنیتین هست که اینم باید خوب باشه . ال کارنیتین سبب تبدیل چربی و غذا به انرژی میشه و در واقع موجب بالارفتن سوخت و ساز بدن میشه و خودش از ترکیب دو اسیدآمینه لیزین و متیونین در بدن تشکیل میشه . آرتیشو(کنگرفرنگی) هم خواص درمانی بسیار زیادی داره بویژه در درمان بیماری های کبد وکلیه و صفرا بسیار مفید و موثر هست.
نکته آخر اینکه این داروها فقط مختص کبد نیست بلکه برای مشکلات کبد و کلیه توامان هست و بهتره در زمان استفاده از دارو از آبی که 24 ساعت مونده و سپس جوشیده و سرد شده استفاده کرد . و قبل از استفاده از آویکول یا نئومریول باید به خوبی ظرف دارو را تکان داد.
با آرزوی سلامتی برای دوستان 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۸/۰۸، ۰۸:۵۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۸/۰۶، ۱۲:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #33
باسلام خدمت دوستان 
من اخیرا نظر دوستم رو که عرض شد جویا شدم ؛ ایشون فرمودن کلسی کولینا پی بیشتر برای لاغر کردن مناسبه و جواب میده ، نئومریول برای پیشگیری خیلی مناسبه و آویکول رو فرمودن برای درمان بیشتر و بهتر جواب میده . البته طبق تجربه ایشون . غیر از اینا در مرحله بعد خارمریم و تخم کاسنی و عرق کاسنی رو فرمودن برای مشکلات کبد . 
(البته گفته ایشون به این معنا نیست که نئومریول اصلا جواب نمیده برای درمان ... بلکه منظورشون این هست که آویکول قوی تره و سریعتر و بهتر جواب میده)  
اینو از این جهت عرض کردم که فرمایش ایشون رو کامل و دقیق به دوستان منتقل کرده باشم . با تشکر 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۸/۲۸، ۰۱:۰۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۸/۲۶، ۰۵:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #34
(۱۳۹۵/۰۵/۲۹، ۱۲:۰۴ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
به نظر من هم مشکل کبدی بهتره در درجه اول با طب سنتی و داروهای گیاهی درمان بشه . مثل جوشانده دانه خارمریم و عرق کاسنی و جوشانده تخم کاسنی و......   . ولی در مورد استفاده نکردن از دونهای چرب باید توجه داشت چون خوراک اصلیه سهره شاهدونه هست نمیشه و نباید دون پرنده رو عوض کنیم ... برای درمان کبد (سهره) راهش این نیست که شاهدونه رو حذف کنیم  چرا که با حذف شاهدونه سهره بدن خالی میکنه و در اون صورت ضعیف میشه و اونوقت نه تنها کبدش درمان نمیشه بلکه بیماریهای جدیدی مثل لاغری و سینه تیغ کردن - ورم روده - ضعف عمومی و کسلی و پس رفتن رو به همراه داره . 
به نظر من دون اصلیه سهره باید همون شاهدونه ریز باشه و اگر از جوشانده یا عرقیجات مناسب برای درمان کبد استفاده میکنیم بهتر همزمان دون خنک در اختیار پرنده نذاریم . یا اینکه اگر مجبوریم دون خنک مثل کاهو و کاسنی به پرنده بدیم بهتره از عرقیجات استفاده نکنیم . یا اینکه مثلا اگر از قرص لیورگل استفاده میشه بهتره از دون خنک یا عرقیجات و دمنوش دیگری استفاده نشه . خلاصه نباید همه اینا همزمان با هم استفاده بشه چون اثر عکس میذاره و در اون صورت بعد از مدتی پرنده گوشت تنش رو از دست میده و بیماریهای جدیدی بر مشکل کبدیش افزوده میشه . در درمان همه بیماریها و بخصوص کبد صبر و حوصله لازمه و اینکه فکر کنیم همزمان باید همه چی بهش بدیم فقط وضع پرنده وخیمتر میشه . 
اینا رو به این خاطر گفتم چون دوستمون فرمودن اصلا از دونهای چرب استفاده نکن . اون برای قناری هست که دون اصلیش کتون و ارزنه و برای سهره که دون اصلیش شاهدونه هست وضع کمی متفاوت میشه . کلا سهره فوت و فنهای خودشو داره و با قناری متفاوته . 

----------------------------------------------------------------------------------------------------
داروی مخصوص کبد برای پرندگان زینتی  . CALCICOLINA-P 

این محصول چون حاوی کولینه سوخت ساز بدن پرنده را تنظیم میکند و یک کبدشوی بسیار عالی است و با توجه به آنزیم و عناصر معدنی کمیاب مثل مس منگنز روی و کبالت متابولیسم بدن پرنده را به حالت نرمال میرساند و همچنین برای رژیم درمانی و لاغر کردن پرنده های چاق بسیار مناسب است . 

CALCICOLINA-P
کلسی کولینا – پی، یک محصول ویژه جهت درمان کمبودهای غذایی (مخصوصاً در حالت های عدم تعادل رژیم غذایی و استفاده بیش از حد دانه های چرب) برای پرندگانی است که در قفس نگهداری می شوند 
استفاده بیش از حد دانه های چرب مشکلات و اختلالات جدی را در دستگاه گوارش به وجود می آورد مانند هپاتیت، تورم و التهاب روده که منجر به کاهش قدرت سیستم ایمنی می گردد
کولین کلراید به عنوان یک ماده ضروری برای متابولیسم چربی از ایجاد هپاتیت و سندرم کبد چرب در پرندگان جلوگیری می‌کند. جذب کلسیم و فسفر با افزایش میزان چربی کاهش می یابد و در نتیجه احتمال ترک خوردگی و شکستگی استخوان افزایش می یابد . گلیسروفسفات کلسیم میزان قابل ملاحظه ای کلسیم و فسفر قابل جذب ایجاد می نماید در نتیجه مقدار کافی برای رشد صحیح استخوان را تأمین می کند و این مسئله برای دوران رشد بسیار مهم است

علاوه بر این کلسی کولینا-پی با عناصر کمیاب از قبیل مس، منگنز، کبالت و روی ترکیب شده که وجود این عناصر هرچند به میزان بسیار کم برای رشد کاملاً ضروری می باشند
 کلسی کولینا –پی به عنوان یک مکمل ضروری در رژیم غذایی برای تصحیح اشتباهات تغذیه ای و همچنین با مقادیر بیشتر برای درمان هپاتیت و اختلالات دستگاه گوارش به کار می رود
ترکیبات:
Lactose 2%, calcium glycerophosphate 2,25%, calcium hypophosphite 1,2%, additives (comp. per 100ml: choline chloride 17,5g, Cobalt (E-3)0,64m, Glycerol (E-422) 0,3ml, Cupper (E-4) 1,53g, Manganese (E-5)45,51g, Zinc(E-6) 2,64g)
حیوانات هدف

قناری ، طوطی، کبوتر، توکان،مینا و سایر پرندگان زینتی
میزان و نحوه مصرف
یک میلی لیتر ( 20 قطره ) در 50 میلی لیتر آب آشامیدنی و یا 20 میلی لیتر در 1 لیتر آب آشامیدنی
در پرندگان سالم هفته ای 2 بار می بایست مصرف گردد
در فصل تولید مثل 4 روز مصرف و 3 روز قطع گردد
در درمان هپاتیت و سندرم کبد چرب طول درمان 8 روز است و تا از بین رفتن علائم ادامه می یابد و نیز دانه های چرب نباید مصرف گردد بسته بندی
ویال های 50 و 250 میلی لیتری
در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود

سلام خدمت شما.من سهرم مشکل کبدی داره حالا این داروی کلسی کولینا _پی رو تهیه کردم . و شاهدونه رو قطع کردم بجاش کاسنی گذاشتم .ایا به این روال ادامه بدم .اگه اشتباهه راه روش درستشو بگین که بهترین نتیجه رو بگیرم
۱۳۹۷/۱۲/۲۴، ۰۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #35
سلام.عکس شکمشو بذارید