زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل کبد سهره

**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #1
مشکل کبد سهره
درود به همه دوستان
یک ماهی هست یکی از سهره های من مشکل کبدی پیدا کرده از عرق کاسنی و تخم کاسنی و دونهای خنکی مثل مرمرشک و کاهو هم استفاده کردم مشکل رفع نشد دنبال دون گل خار مریم رفتم همه دونها قدیمی بودن بعضیهاشون هم دون خارهای دیگه بودن یک هفته پیش خیلی ضعیف شد رو به سینه تیغ شدن رفت یه ورم روده خفیفی هم اضافه شد همزمان از داروی استاد هیوا استفاده کردم تا به طور اتفاقی در یه مغازه روی یه قرص شکل گل خارمریم دیدم اسم قرص لیورگل بود ازش دلیل مصرف رو پرسیدم علت مصرف مشکل کبد بود سریع از داروخونه انسانی تهیه کردم ولی نه نحوه مصرف رو میدونستم نه دوز مصرفی فقط با اطلاعات داخل جعبه قرص فرض رو بر این گذاشتم که کاملا گیاهی هست هم توی اب حل کردم هم با مخلوط بادام رنده شده توی اب که کامل حل نمیشد یعنی از بس ته نشین میشه معلوم نیست حل بشه الان حدود 5 روزه دارم استفاده میکنم خداروشکر یه کم اوضاع بهتره
حال سوال
کسی تا الان استفاده کرده ؟
۱۳۹۵/۰۵/۲۶، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکل کبد سهره
سلام و درود 
وقتی از عرق کاسنی استفاده میشه نیازی نیست از دونهای خنک استفاده کنید . سهره کلا با دونهای سرد خیلی سازگاری نداره . فکر کنم علت ورم روده استفاده زیاد و توامان از دونهای سرد و عرق کاسنی باشه . چون همونطور که خودتون بهتر میدونید محیط معده و روده یه محیط گرمی هست و برای اینکه بدرستی عمل کنه باید گرما و دمای خودشو از دست نده . استفاده بیش از حد از دونهای سرد و عرقیجات سرد توامان و همینطور سبزیجات موجب بروز مشکلات روده ای و گوارشی میشه و یکی از دلایل بروز ورم روده هست . برای ورم روده هم اگر خفیف باشه میتونید چند روز بهش سرکه سیب بدین .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۷/۲۷، ۱۲:۲۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۲۶، ۱۰:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، ali reza_yar
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #3
درود
خودم با دادن دون خنک زیاد موافق نیستم مخصوصا جوجه سهره چون گوشت بدنش رو اب میکنه   ولی وقتی ناچاری مجبوری بدی البته  بعد از مصرف داروها همانند فرمایش شما دارم از سرکه سیب استفاده میکنم 
۱۳۹۵/۰۵/۲۶، ۰۷:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #4
سلام 
فرمایشتون کاملا درسته . منظور من این بود استفاده همزمان از عرق کاسنی و دونهای سرد برای پرنده کمی مشکل ساز میشه . ولی اگر تکی استفاده بشه مشکل چندانی نداره . و به نظر من اگر دون پرنده همون شاهدونه باشه و در کنارش عرق کاسنی بدین هیچ مشکلی وجود نداره .

برای اسهال و ورم روده هم من شربت سولفامت گرفتم خیلی عالیه . اسهال رو یه روزه از بین برد و فضله پرنده از روز اولش هم بهتر شد ( کاملا جم و دو رنگ ) و بعد از سه روز سهره ای که پسش باد کرده بود رو معاینه کردم هیچ آثاری از بیماری نداشت . البته این شربت اسهال هست و از بین برنده تمام اسهالهای پرنده هست و من با مشورت و راهنمایی یه رفیق اینو گرفتم هم اسهال رو کاملا درمان میکنه و هم روی ورم روده تاثیر مطلوبی داره . 

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۷/۲۷، ۱۲:۳۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۲۷، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #5
جناب سیمرغ دوز مصرفش (سولفامت)به چه صورت هست ؟ 
۱۳۹۵/۰۵/۲۷، ۰۶:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #6
سلام 
روی جعبش نوشته : محتوی یک شیشه 200 میلی لیتری در 1000 لیتر آب آشامیدنی به مدت 3 تا 5 روز متوالی .
اگر بصورت علمی بخوایم دوزش رو مشخص کنیم میشه 0.02 میلی لیتر در 100 میلی لیتر آب ( یه جا آبی بزرگ و پر آب ) .
1000 لیتر برابر است با 1000/000 میلی لیتر . پس باید 20000 رو تقسیم بر 1000/000 کنیم که میشود 0.02 میلی لیتر . و هر میلی لیتر برابر است با 20 قطره پس میشود 0.4 یک قطره برای یه جاآبی 100 میلی لیتری . پس اگر بخوایم یک قطره از دارو رو استفاده کنیم باید 100 رو تقسیم بر 0.4 کنیم که میشود 250 میلی لیتر . پس در 250 میلی لیتر آب باید یک قطره دارو بریزیم . 

ولی به نظرم این خیلی کمه من خودم تو 100 سی سی آب سه قطره ریختم . هیچ مشکلی هم نداره . چون روی جعبش نوشته : یکی از ویژگیهای بارز این محصول آن است که مصرف حتی چندین برابر بیش از دوز درمانی توصیه شده هیچ گونه عارضه سویی ایجاد نمی نماید .
البته به این معنی نیست که هرچی بدیم مشکلی نداره . ولی خیلی هم جای نگرانی نیست . شما میتونی تو یه جا آبی یک تا سه قطره بریزی . 
اگرم دوست داشتین همون دوز علمی که محاسبه شد رو بدین . فقط ممکنه اثرش کمتر باشه .  

از این دارو هرچی تعریف کنم کمه چون اثرش فوق العاده هست . خوبیش اینه که شربت اسهاله و هر نوع اسهالی رو از بین میبره و همینطور ورم روده رو هم درمان میکنه و نگرانی برای دوز مصرفی هم نداره و در کوتاه ترین زمان این کارو انجام میده  

اینم لینکش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ترکیب:
هر ميلي ليترسوسپانسيون خوراكي حاوي: ‌۴۰۰ ‌ميلي گرم‌ سولفاديازين (سديم) و ۸۰ ميلي گرم تري متوپريم مي باشد.‌
مكانيسم اثر:
تري متوپريم آنتي باكتريال صنعتي و يك داروي ضد ميكروبي با قدرت تاثير فراوان بر عليه اكثر ميكروب هاي گرم مثبت و گرم منفي مي باشد. يكي از ويژگي هاي بارز اين محصول آن است كه مصرف حتي چندين برابر بيش از دوز درماني توصيه شده هيچ گونه عارضه سويي ايجاد نمي نمايد.‌
تري متوپريم به صورت مهاركننده آنزيم دي هيدروفولات ردوكتاز‌(Reductase Dihydrofolate)  كه در تبديل اسيد فوليك‌(Folic Acid) به اسيد فولينيك‌‌(Folinic Acid)  نقش دارد، عمل مي نمايد.
اين ماده در تكثير و متابوليسم ميكروب ها بسيار موثر است.    سولفوناميدي چون سولفاديازين(Sulfadiazine) قدرت ضد ميكروبي تري متوپريم را دو برابر مي كند.‌
سولفاديازين و به طور كلي سولفوناميدها شباهت زيادي با اسيد پاراآمينوبنزوئيك دارند و هنگامي كه سولفوناميد به غلظت كافي وجود داشته باشد از تبديل اسيد پاراآمينوبنزوئيك به اسيد فوليك جلوگيري مي نمايد. بنابراين سولفاديازين در مرحله اول، متابوليسم ميكروب را از بين مي برد و در صورت امكان در مرحله بعدي متابوليسم، تري متوپريم از تبديل اسيد فوليك به اسيد فولينيك ممانعت مي كند.‌
تري متوپريم از طريق دستگاه گوارش به سرعت جذب شده و پس از سه ساعت غلظت آن در خون به حداكثر مقدار خود مي رسد.
تري متوپريم به سرعت توسط بافت ها جذب شده بنابراين مقدار آن در بافت ها بيشتر از خون بوده و در كليه و ريه ها نسبت به ساير بافت ها مقدار آن زيادتر گزارش شده است. نيمه عمر آن حدود ۱۰ ساعت بوده و ۴۰ تا ۵۰ درصد آن بدون تجزيه از ادرار و بقيه به صورت متابوليزه دفع مي شود.‌
موارد مصرف:
تركيب تري متوپريم و سولفاديازين به عنوان يك داروي موثر جهت درمان بيماري هاي زير به كار مي رود:‌
- كلي باسيلوزColibacillosis
- وباي طيور Fowl cholera) Pasteurellosis )
- سالمونلوز (تيفوئيد و اسهال سفيد جوجه ها) ‌‌ (Fowl Typhoid, Pullorum)
- كوريزاي عفوني طيور
- عفونت هايي كه معمولا متعاقب واكسيناسيون به وجود مي آيد و به طور كلي تمام عفونت هايي كه عامل آنها ميكروبي باشد.‌
مقدار و نحوه مصرف:
محتوی یک شیشه ۲۰۰ میلی لیتری در ۱۰۰۰  ليتر آب آشاميدني به مدت ۵ - ۳ روز متوالي‌
شرایط نگهداری:
در جای خشك، زیر دمای ۲۵ درجه سلسیوس و دور از نور نگهداری شود.
زمان پرهیز از مصرف:
گوشت طيور: ۵ روز
در طیور تخمگذاری كه تخم آنها مصرف انساني دارد، مصرف نشود.
تداخل دارویی:
بسته بندی:

ظروف ۲۰۰ ميلي ليتري‌

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰، ۱۱:۲۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۲۷، ۱۰:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ali reza_yar ، yaser falahi
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #7
دوست عزیز سلام به نظر من قفس سهره تو بزرگ کن و از دم کرده وجوشونده تخم کاسنی استفاده کن وطی این مدت اضلا از دون های چرب و مهم تر از اون مکمل های شیمیاییی استفاده نکن انشالا که جواب میگیری
۱۳۹۵/۰۵/۲۸، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #8
سلام 
به نظر من هم مشکل کبدی بهتره در درجه اول با طب سنتی و داروهای گیاهی درمان بشه . مثل جوشانده دانه خارمریم و عرق کاسنی و جوشانده تخم کاسنی و......   . ولی در مورد استفاده نکردن از دونهای چرب باید توجه داشت چون خوراک اصلیه سهره شاهدونه هست نمیشه و نباید دون پرنده رو عوض کنیم ... برای درمان کبد (سهره) راهش این نیست که شاهدونه رو حذف کنیم  چرا که با حذف شاهدونه سهره بدن خالی میکنه و در اون صورت ضعیف میشه و اونوقت نه تنها کبدش درمان نمیشه بلکه بیماریهای جدیدی مثل لاغری و سینه تیغ کردن - ورم روده - ضعف عمومی و کسلی و پس رفتن رو به همراه داره . 
به نظر من دون اصلیه سهره باید همون شاهدونه ریز باشه و اگر از جوشانده یا عرقیجات مناسب برای درمان کبد استفاده میکنیم بهتر همزمان دون خنک در اختیار پرنده نذاریم . یا اینکه اگر مجبوریم دون خنک مثل کاهو و کاسنی به پرنده بدیم بهتره از عرقیجات استفاده نکنیم . یا اینکه مثلا اگر از قرص لیورگل استفاده میشه بهتره از دون خنک یا عرقیجات و دمنوش دیگری استفاده نشه . خلاصه نباید همه اینا همزمان با هم استفاده بشه چون اثر عکس میذاره و در اون صورت بعد از مدتی پرنده گوشت تنش رو از دست میده و بیماریهای جدیدی بر مشکل کبدیش افزوده میشه . در درمان همه بیماریها و بخصوص کبد صبر و حوصله لازمه و اینکه فکر کنیم همزمان باید همه چی بهش بدیم فقط وضع پرنده وخیمتر میشه . 
اینا رو به این خاطر گفتم چون دوستمون فرمودن اصلا از دونهای چرب استفاده نکن . اون برای قناری هست که دون اصلیش کتون و ارزنه و برای سهره که دون اصلیش شاهدونه هست وضع کمی متفاوت میشه . کلا سهره فوت و فنهای خودشو داره و با قناری متفاوته . 

----------------------------------------------------------------------------------------------------
داروی مخصوص کبد برای پرندگان زینتی  . CALCICOLINA-P 

این محصول چون حاوی کولینه سوخت ساز بدن پرنده را تنظیم میکند و یک کبدشوی بسیار عالی است و با توجه به آنزیم و عناصر معدنی کمیاب مثل مس منگنز روی و کبالت متابولیسم بدن پرنده را به حالت نرمال میرساند و همچنین برای رژیم درمانی و لاغر کردن پرنده های چاق بسیار مناسب است . 
CALCICOLINA-P
کلسی کولینا – پی، یک محصول ویژه جهت درمان کمبودهای غذایی (مخصوصاً در حالت های عدم تعادل رژیم غذایی و استفاده بیش از حد دانه های چرب) برای پرندگانی است که در قفس نگهداری می شوند 
استفاده بیش از حد دانه های چرب مشکلات و اختلالات جدی را در دستگاه گوارش به وجود می آورد مانند هپاتیت، تورم و التهاب روده که منجر به کاهش قدرت سیستم ایمنی می گردد
کولین کلراید به عنوان یک ماده ضروری برای متابولیسم چربی از ایجاد هپاتیت و سندرم کبد چرب در پرندگان جلوگیری می‌کند. جذب کلسیم و فسفر با افزایش میزان چربی کاهش می یابد و در نتیجه احتمال ترک خوردگی و شکستگی استخوان افزایش می یابد . گلیسروفسفات کلسیم میزان قابل ملاحظه ای کلسیم و فسفر قابل جذب ایجاد می نماید در نتیجه مقدار کافی برای رشد صحیح استخوان را تأمین می کند و این مسئله برای دوران رشد بسیار مهم است
علاوه بر این کلسی کولینا-پی با عناصر کمیاب از قبیل مس، منگنز، کبالت و روی ترکیب شده که وجود این عناصر هرچند به میزان بسیار کم برای رشد کاملاً ضروری می باشند
 کلسی کولینا –پی به عنوان یک مکمل ضروری در رژیم غذایی برای تصحیح اشتباهات تغذیه ای و همچنین با مقادیر بیشتر برای درمان هپاتیت و اختلالات دستگاه گوارش به کار می رود
ترکیبات:
Lactose 2%, calcium glycerophosphate 2,25%, calcium hypophosphite 1,2%, additives (comp. per 100ml: choline chloride 17,5g, Cobalt (E-3)0,64m, Glycerol (E-422) 0,3ml, Cupper (E-4) 1,53g, Manganese (E-5)45,51g, Zinc(E-6) 2,64g)
حیوانات هدف
قناری ، طوطی، کبوتر، توکان،مینا و سایر پرندگان زینتی
میزان و نحوه مصرف
یک میلی لیتر ( 20 قطره ) در 50 میلی لیتر آب آشامیدنی و یا 20 میلی لیتر در 1 لیتر آب آشامیدنی
در پرندگان سالم هفته ای 2 بار می بایست مصرف گردد
در فصل تولید مثل 4 روز مصرف و 3 روز قطع گردد
در درمان هپاتیت و سندرم کبد چرب طول درمان 8 روز است و تا از بین رفتن علائم ادامه می یابد و نیز دانه های چرب نباید مصرف گردد بسته بندی
ویال های 50 و 250 میلی لیتری
در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۷/۲۰، ۰۱:۵۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۲۹، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #9
سلام 
داروی AVI-CHOL از شرکت ورسل لاگا . 

اینم مشابه داروی کلسی کولیناپی برای مشکلات کبدی هست .

از دوستان کس دیگه ای از داروی لیورگل استفاده نکردن ؟ لطفا دوستان اگر از این دارو استفاده کردن یا نتیجه گرفتن بفرمایند

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۷/۲۰، ۱۲:۴۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۳۰، ۱۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، yaser falahi
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #10
سلام من گفتم اصلا از دون های چرب استفاده نکن منظورم این بود که برای تقویت و...دون چرب دیگه ای نده که مشکل بدتر بشه دون اصلی رو بزار همون شاهدونه یا اگه کتان بوده باشه وتغییری نده
در مورد ایورگل هم من استفاده نداشتم تا به حال اما یکی از دوستان داشت سهره  ش رو با جوشونده کاسنی درمان میکرد و پرنده رو به بهبودی بود که از قرص ایورگل استفاده کرد و وضعیت پرنده هرروز بدتر شد و شروع به سینه خالی کردن کرد و در عرض چند روز مرد
من و دوستان از دوتا چیز برای درمان کبد نتیجه گرفتیم یکی جوشونده و دم کرده تخم کاسنیه
دومی هم استفاده از زرد چوبه داخل جاابی بوده
یک قاشوق مرباخوری رو تو یه شیشه اب حل کنید و بعد استفاده کنید
۱۳۹۵/۰۵/۳۱، ۰۸:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان