زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۳/۱۲، ۱۱:۰۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل تنفس قناري

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
مشكل تنفس قناري
دوستان عزيز سلام
راستش من تازه قناري خريدم و خيلي به صداشون علاقه داشتم
اينم كه خريدم دو روز رفتم تو پرنده فروشي نشستم ببينم كدوم از همه سر حال تره و بهتر ميخونه و خريدمش

اما امروز حالش خيلي بده ( قناري نر ) . فكر كن مبه خاطر اين بودكه چند روز پيش بردمشون بيرون خونه تو آفتاب يه ده دقيقه اي گذاشتمشون هوا بخورن . امروز اوردمشون كلا تو اطاق خودم كه دماش متعادل تر و گرم تره

پر هاش يه سره پف كرده . منقارش بازه و از نوكش تنفس ميكنه
بعضي وقتا هم دهنشو به طول كامل چند ثانيه باز ميكنه
تنفسش هم تند تند هست و بدون صدا يعني خس خس نميكنه
فقط هر يكي دو دقيقه يه بار چند تا صداي پشت سر هم از خودش در مياره كه نميدونم عطسه هست يا سرفه چون تا حالا قناري نداشتم . بيشتر صداش شبيه مغز كردن دونه هاي غذاشه

تو چند تا سايت خوندم هر كدومشون يه چيزي گفتن براي دوا درمونش
يكي نوشته الكل بريز ! يكي نوشته قرص سرما خوردگي تو آبش حل كن
آخه الكل واقعا هر چي فكر ميكنم بجز اينكه پرنده رو بكشه چه فايده اي ميخواد داشته باشه يا قرصي كه براي بدن آدمه اندازش فكر نميكنم به همون نسبت بايد به قناري داد

يه اون عزيزي كه قرص گفتنه بودن نوشته بود يه مدت يه هفته يه قرص تو آبش حل كن
من يه قرص تو آبش حل كنم كه نميتونه كل آبشو بخوره تا فردا يه قرص ديگه حل كنم

خواهش ميكنم هر دارويي براش تجويز ميكنيد مقدار دقيقشو هم بگيد كه چقدر بايد بهش بدم چون واقعا سرم در نمياد
۱۳۹۱/۰۹/۳۰، ۰۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #2
RE: مشكل تنفس قناري
باسلام

دوست عزیز . احتمال اینکه قناری شما سرما خورده باشه زیاده . این تاپیک را مطالعه کن :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشی.
۱۳۹۱/۱۰/۰۱، ۱۰:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان