زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹، ۰۸:۵۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سکته کردن قناری

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: -5
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 213
39 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #1
سکته کردن قناری
درود بر همه شما عزیزان.قناری یه سر ابلغ مست داشتم که در حال خوندن بود که دیدم دیگه نخوند به قفس که نگاه کردم دیدم که کف قفس افتاده فهمیدم که سکته کرده.با پاشده کمی اب بروش گذاشتم رو نی یکمی بهتر شد جالب اینجاست دو روز بعد اون ماجرا این اتفاق برای ماده یه سر نیز افتاد.حالا یه ماه هنوز نخوندن.حالا یه سوال. جرا سکته کردن؟و قناری نر ممکن نخونه دیگه و بعد این ماجرا اگه من اینارو جفت بندازم آیا جفت میرن و اگه برن جوجه ها چطوری میشن؟ یعنی سالم بدنیا میان یا نه؟.مرسی
۱۳۹۰/۰۸/۱۲، ۰۵:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
15 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #11
RE: سکته کردن قناری
بازم سلام.راستش گلاب به روتون فضله هاشون ،کاملا طبیعیه.امروز یه حرکتی زدن که خیلی جالب بود.اولش بگم از چهارتا سکته ای دوتاش مال یه نفر ودوتای دیگه مال یکی دیگه از رفیقامه.یکی از نرهای سکته ای وداغون که خیلی مسته و میشه به درمانش امیدوار بود با یکی از همون داغونا چند بار جفت زد.به نظرم نشونه خوبی باشه.قربون همگی
۱۳۹۰/۱۱/۰۷، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #12
سلام.
من یه قناری داشتم که تودست گرفتمش وسکته کردازترس.
بعدپدربزرگم (عشق بازه بزرگی بود)اب والکل به یه مقدار متناسب قاطی کرد وهمون وقت داد.قناریم هم خوب شد.
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۶:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
*
کاربر انجمن

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 89
635 سپاس گرفته‌شده در 102 ارسال
ارسال: #13
آسپرین بچه هم در هنگام سکته موثز است باید در آب حل کردو به قناری داد
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۶:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، Arjon ، DRaiush
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۰/۰۸/۱۲، ۰۵:۱۵ ب.ظ)mih62 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر همه شما عزیزان.قناری یه سر ابلغ مست داشتم که در حال خوندن بود که دیدم دیگه نخوند به قفس که نگاه کردم دیدم که کف قفس افتاده فهمیدم که سکته کرده.با پاشده کمی اب بروش گذاشتم رو نی یکمی بهتر شد جالب اینجاست دو روز بعد اون ماجرا این اتفاق برای ماده یه سر نیز افتاد.حالا یه ماه هنوز نخوندن.حالا یه سوال. جرا سکته کردن؟و قناری نر ممکن نخونه دیگه و بعد این ماجرا اگه من اینارو جفت بندازم آیا جفت میرن و اگه برن جوجه ها چطوری میشن؟ یعنی سالم بدنیا میان یا نه؟.مرسی

باسلام

دوست عزیز باید اول بگردین و علت رو پیدا کنین مثلا استرس شدید ، ترس ، بیماری و غیره والا بیدلیل این اتفاق نباید بیفته.

موفق باشی

:basa (58):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۹:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
15 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #15
ممنون از همه.آقای خسروانی توی وبلاگتون سوالمو مطرح کردم ولی خب اینجا پاسخ دادید.ممنون.واقعا آسپرین بچه محلول در آب لرزش و سکته .عدم تعادل قناریها رو درمان میکنه؟چه مقدار آسپرین بچه رو با چه مقدار آب بایدحل کرد؟
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #16
سلام دوستان.
من یه قناری ماده دارم.چند روز بود که خیلی میخوابید.تا این که دیروز به نظر سرحال می اومد و من فکر کردم خوب شده.صبح که از خواب بیدار شدم دیدم نشسته گوشه ی قفس و به صورت یه تیک سرش به یه سمت پرش داره و یه پاش هم به حرکت سرش میپره.دیگه کاملآ از حال داره میره.هیچی نمیخوره و من خیلی نگرانشم.بعضی وقتا شدت این حرکتش هم زیاد میشه.الانم جفت چشم هاشو بسته و به اطرافش توجه نداره.فکر میکنید این مشکل از سکته کردنش باشه یا دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه؟؟

پرنده ی من مرد..:|
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۰۲:۱۵ ب.ظ، توسط ghazall.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #17
با سلام وادب به دوستان عزيز:

سندرم مرگ ناگهاني(sds) يا سكته در قناري :

Sudden Death Syndrome

اثر جنسیت :
تلفات در جنس نر بيشتر از ماده ها ميباشد. . زیرا جنس نر بدلیل ترشح برخی از هورمونها-متابولیسم پایه و بطور کلی رشد سریعتر و بیشتری دارند و هر چه رشد سریعتر باشد حیوان بیشتر در معرض خطر این بیماری می باشد.معمولا قناري قبل از سكته رفتارش مشابه مابقي قناري ها ميباشد و در يك حمله ناگهانی به علت از دست دادن تعادل ، بال بال زدن شدید و انقباضات شدید ماهیچه ای به كف قفس مي افتد .
عوامل موثر در وقوع سکته
1 ) حساسیت های نژادی و وراثت : میزان تلفات حاصل از sds در دی ماه بالاترین و در تیر ماه پایین ترین حد قرار دارد و افزایش وقوع تلفات در ماههای سرد سال گزارش شده است .

2) نور : شدت نور و عدم برنامه خاصي در كاهش و افزايش نور تاثير بسزايي درابتلا به اين سندرم دارد . آزمایشات نشان میدهند که شدت زیاد نور وقوع sds را افزایش میدهد ، اما اختلاف تلفات در تاریکی و نور شدید در همه تحقیقات یکسان نبوده است .
3) تغذیه : عواملی چون سرعت رشد ،پروتئین های جیره ، چربی ها ، دانه غلات ، ویتامیت ها ، مواد معدنی و حبه کردن خوراک ، روی وقوع sds موثرند .

4) محدودیت غذایی و سرعت رشد : تحقیقا ت نشان داده که محدودیت غذایی با کم کردن سرعت رشد وقوع سکته را کاهش میدهد . معمولا پرندگان چاق بيشتر به اين عرضه گرفتار ميشوند.

5) اثر برخی ویتامین ها در سکته : بر اساس پاره ای مطالعات بین میزان بیوتین غذا و سکته قلبی پرنده ها رابطه ای وجود دارد .
6)صداي زياد مشابه :صداي گربه يا صداي ناهنجار مشابه ترقه -افتادن قفس از روي ميخ -

7)تغيرات ناگهاني وسريع دما

8)استرس زياد در حين جابجايي و انتقال قناري

با احترام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۰۴:۴۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۰۴:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

؟
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #18
سلام
از مطالب شما استفاده کردم، قناری بنده ،هر چند وقت یک بار دچار سکته خفیف میشود، معمولا" وقتی که از جای به جای دیگه منتقلش کنم، برای تمیز کردن و .....،بهش قطره آنتی استرس هم میدم، اما مانده ام که چگونه میشود این مشکل را به طور کامل ریشه کن کرد، به طوری که هیچ عامل استرس زای که منجر به سکته شود نتواند روی اون تأثیر بذاره، واقعا" قناری ام خیلی حیفه، خوش صدا و خوش دهن و زیباست، امیدوارم راهنمائی ام کنید.
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #19
سلام
تنها راه جلو گیری از مهیا کردن شرایط سکته هست .
یعنی جا به جا نکردن ، جلو گیری از گرم شدن بیش از حد محیط ، توی آفتاب نبردن قناری و ...

موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، langarood ، nazmi ، sportman65
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #20

گذشته ی قناری هم در ایجاد استرس مهم هست. مثلا یک قناری هنگام دردست گرفته شدن در جوجه گی و گذشته اگه خیلی ترسیده باشد و خاطره ی بدی داشته باشد باید از دست گرفتنش خودداری کرد.
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۶:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی ، sportman65

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان