زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۲۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

درگیری قناری ماده با نر بعد از چند بار جفتگیری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
درگیری قناری ماده با نر بعد از چند بار جفتگیری
با سلام
من یک قناری ماده داشتم براش یک نر گرفتم خیلی زود با هم جفت شدن و من هم جفتگیری اینها رو دیدم
چند روز بعد ماده شش تخم گذاشت که متاسفانه هیچ کدوم نطفه نداشت و من بعد از 15 روز برداشتم
حالا جالبه قناری نر از دست ماده فرار میکنه و بعضی وقتها هم با هم درگیر می شن
بنظرتون از جفت خارج شدن؟
یا اینکه ماده از نره بدش اومده؟
نره نطفه نداره کلا یا با تقویت میشه کاری کرد؟
جداشون کنم خوبه؟
لطفا اساتید راهنمایی کنن
ممنون
۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۱۰:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #2
RE: درگیری قناری ماده با نر بعد از چند بار جفتگیری
سلام دوست عزیز نرت آماده نیست باید شور بخونه و وقتی جداش میکنی برای ماده بچسبه به قفس اما مادت اماده هست
باید رو نرت کار کنی و نرت کار داره اول اینکه نرت باید کامل از پر ریزی در اومده باشه یعنی الان دیگه به هیچ وجه پر نرمه نریزه دوم باید دوران نوردهی براش فراهم کنی یعنی اگه دوران لک کامل که تابستون هست گذرونده باشه یه دوره نور و دما اتاقو کم میکنن تا قناری استراحت کنه و بالا نیاد که این مدت حدودا یک ماه میشه بعد از این مرحله شروع به دوره نوردهی میکنن یعنی روز ۴تا۵دقیقه چراغ دیرتر خاموش میکنند این دوره هم ۴۵روز طول میکشه توی این مدت هم یه مقدار دما رو بیشتر میکنند که قناری کم کم بالا بیاد توی این مدت از مولتی ویتامین مکمل به اندازه و بجا استفاده میکنن تا پرنده قوی بالا بیاد و بعد جفت میزنند وتا چند لونم پرنده نطفه داره
این نظر من بود بازم منتظرنظر اساتید هم باشید
۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۱۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
ارسال: #3
ممنونم
یعنی الان جداشون کنم دوباره؟!! اذیت نمیشه این ماده بدبخت
اونی که نر رو بمن داد گفت الان آمادست و خداییش هم قرص میخوند
۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
ارسال: #4
سلام
من وقتی قناریهام اماده شدن جفت کردم. اما قناری نر از ماده میترسید.. بعد چند روز ماده تخم گذاشت و تخما بی نطفه بودن... دوباره جدا کردم و وقتی اماده شدن جفت کردم و هنوز لون نذاشتم.. اما هنوزم نر میترسه با اینکه اماده هستن.. چه کنم
۱۳۹۶/۰۹/۲۱، ۰۵:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #5
خیلی باهم ور میرن و باهم دعوا میکنن و حالت تهاجمی بهم میگیرن.. م، مئن هستم که کاملا اماده هستن.. قناری ماده همش روزنامه میکنه و روی قفس میپره به همه طرف.. اما نر از وقتی رفته تو قفس ماده دیگه نمیخونه.. قبلش شلاقی میخوند...تا ماده میره سمتش فرار میکنه... عایا با گذشت زمان ممکنه بهتر بشن
۱۳۹۶/۰۹/۲۱، ۱۰:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #6
سلام‌ جناب نصر الهی این رفتار در قناریها شابع هست و مناسفانه نر شما از ماده ضعیفتر هست و یارای رویارویی با اون رو نداره از یک نر بهتر و قویتر استفاده کنید این رو هم با ماده همتراز خودش' جفت کنید
۱۳۹۶/۰۹/۲۲، ۰۸:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۶/۰۹/۲۱، ۱۰:۵۷ ب.ظ)reza nasrollahi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی باهم ور میرن و باهم دعوا میکنن و حالت تهاجمی بهم میگیرن.. م، مئن هستم که کاملا اماده هستن.. قناری ماده همش روزنامه میکنه و روی قفس میپره به همه طرف.. اما نر از وقتی رفته تو قفس ماده دیگه نمیخونه.. قبلش شلاقی میخوند...تا ماده میره سمتش فرار میکنه... عایا با گذشت زمان ممکنه بهتر بشن

چند روز، حداکثر یه هفته صبر کنید. اگه با هم صلاح نرفتن مجبورید جداشون کنید. بعضی وقتا ماده نر رو قبول نمیکنه. فقط باید بهشون سر بزنید و مواظب باشید که به هم صدمه نزنن. اگه یکی دو روز قبل از جفت اندازی قفسها رو به هم بچسبونید و بعد که دیدید قناری ها به هم واکنش نشون میدن و به اصطلاح قپ میدن، میتونید با خیال راحت جفتشون کنید.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۲۲، ۱۰:۰۵ ق.ظ، توسط mohsenb150.)
۱۳۹۶/۰۹/۲۲، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza nasrollahi
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
از امروز برعکس شده.. نر همش دنبال ماده میکنه و ماده فرار میکنه و برای جفت گیری راه نمیده..الان 5 روزه که توی یک قفس هستن
۱۳۹۶/۰۹/۲۲، ۰۵:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
عایا لازم هست لون بذارم..؟ ماده یه لحظه اروم و قرار نداره... گاهی وقتا نر پرهاشو مثل عقاب میکنه و به سمت ماده دهن باز میکنه و ماده هم همینطور واکنش نشون میده.. الان نر چمش همش دنبال ماده س اما ماده فرار میکنه
۱۳۹۶/۰۹/۲۲، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۶/۰۹/۲۲، ۰۵:۴۸ ب.ظ)reza nasrollahi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عایا لازم هست  لون بذارم..؟ ماده یه لحظه اروم و قرار نداره... گاهی وقتا نر پرهاشو مثل عقاب میکنه و به سمت ماده دهن باز میکنه و ماده هم همینطور واکنش نشون میده.. الان نر چمش همش دنبال ماده س اما ماده فرار میکنه

لونه روبراشون بذارید. گاهی لونه باعش ترغیب ماده به جفتگیری میشه. ممکن هم هست سرگرم لونه بشه و وضعیت بدتر بشه. اگه ماده نر رو قبول نکنه با گذاشتن لونه اون رو حریم خودش میدونه و دعواش با نر بیشتر میشه. اگر اینجوری شد که به نظرم نر یا ماده رو باید عوض کنید. البته اگه ماده تخم هرز بذاره وضعیتش بدتر میشه و ممکنه دیگه امسال جفت نره. موفق باشید.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۶/۰۹/۲۳، ۰۸:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza nasrollahi ، gholizadeh ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان